Jakmile jsme se vrátili z Krkonoš, tak za mnou přišel taťka zda bych nechtěla zajet ještě na jednu výpravu. Řekl mi, že jsme byli pozvaní na rýžování granátů a safírů na řeku Otavu u obce Putim. Neváha jsem s odpovědí, takže už v pátek jsme pádili směr Jižní Čechy.

V sobotu na místě už na nás čkal organizátor celé akce pan Berka, který mi ochotně vysvětlil co to vlastně rýžování je, ale i ukázal jak na to. A to nebylo vše! Dokonce nám půjčil nářadí jako jsou cedníky a ty plastové talíře, ve kterých se ten písek z řeky třídí. No prostě fakt nám hodně pomohl.

Dlouho mi trvalo než jsem něco malinkého našla, ale pak taťka začal brát písek z díry, kterou vyhloubil v řece a začalo se dařit. Našla jsem pár krásně modrých safírků, ale jsou tak malinkatí, ža jsem zvědavá jak dopadnou fotky ze studia. Podařilo se najít i pár granátků a i jedna super mikro malá zlatinka. Ono by těch zlatinek bylo určitě víc, ale na ty jsem neměla štěstí.

Bylo nás na celé akci docela dost. Dokonce přijel i se svou rodinou Marcel, kterého jsem zase velmi ráda viděla po dlouhé době.

Zde jsou fotky z akce…

error: Obsah je chráněný!!!